Ukončenie celoplošného testovania COVID - 19 v obci Závažná Poruba.

Cez víkend (31.10. - 01.11.2020) prebehlo aj v našej obci celoplošné testovanie obyvateľov na pandemický vírus COVID-19. Po prípravách, ktoré trvali celý uplynulý týždeň a po piatkovom pretestovaní tímu odborníkov a dobrovoľníkov, sa v sobotu o siedmej hodine rannej začalo testovanie, na ktorom spolupracovali:

1 príslušník ozbrojených síl, ktorý bol aj koordinátorom celej akcie, 1príslušník polície, 4 zdravotníci, 2 administratívne pracovníčky, 7 príslušníkov nášho DHZ, starosta a zamestnanci obecného úradu.

Samotné testovanie prebehlo bezproblémovo po obidva dni. Testovania sa zúčastnili nielen naši občania ale aj z blízkeho okolia.

Pretestovali sme:

  • sobota 616 občanov, z toho pozitívnych bolo 8,
  • nedeľa 237 občanov, z toho pozitívnych bolo 5.

SPOLU 853 občanov, z toho pozitívnych bolo 13.

Chcem sa aj touto cestou z celého srdca poďakovať všetkým, ktorí zabezpečili a pracovali na tejto akcii. Verte nebolo to jednoduché. Všetko sme s vypätím síl avšak v dobrej nálade zvládli na 100%.

Poďakovanie patrí aj Vám spoluobčania, keďže ste boli maximálne disciplinovaní a dobre naladení.

Zároveň tým čo boli pozitívni prajem bezproblémové a rýchle uzdravenie.

Ing. Pavel Beťko, starosta obce

Text i foto: -Pavel Beťko-,

Vyjadrenie:

Prezidentka Zuzana Čaputová: "Špeciálne chcem vyjadriť svoj rešpekt samosprávam. Hoci nie vždy dostávali spoľahlivé informácie a svoje obavy dávali aj najavo, venovali obrovské úsilie tomu, aby testovacie miesta pripravili čo najlepšie. Ich rola je nezastupiteľná.

Videli sme, že práve komunity na miestnej a mestskej úrovni dokážu urobiť veľmi veľa a podržať aj taký veľký projekt akým je celoštátne plošné testovanie."

"Víkendové plošné testovanie sa nepochybne podarilo dobre zvládnuť. Klobúk dole pred všetkými, ktorí sa na príprave testovania podieľali. Som rada, že sa nenaplnili obavy, vrátane tých mojich, a že vo výsledku každý, kto sa otestovať chcel, sa na test dostal.

Uznanie patrí všetkým, ktorí sa na tom podieľali, predovšetkým vláde, armáde, polícii, hasičskému zboru, zdravotníkom, zdravotníčkam a všetkým ľuďom, ktorí dobrovoľnícky pomáhali."

Mohlo by Vás zaujímať:

  ©2020-webm-