Vážení občania, nakoľko bol v Slovenskej republike v poslednom období zo strany Polície opäť zaznamenaný zvýšený nárast trestnej činnosti "krádeží a podvodov spáchaných na senioroch,"

obracia sa Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši na širokú verejnosť s výzvou zvýšenie obozretnosti seniorov a to najmä v nasledovných prípadoch:

Bez overenia dokladov a oprávnenia nevpúšťajte do svojich príbytkov, alebo na svoje pozemky pracovníkov elektrární, plynární, domovej správy!

Nepúšťajte do svojich príbytkov neznámych ľudí pod žiadnou inou zámienkou – podomových predajcov, ľudí s nevoľnosťou, ľudí s darčekmi pre Vás a iných!

Nepožičiavajte peniaze ľuďom, ktorých dobre nepoznáte, väčšinou ide o podvodníkov!

Vyvarujte sa vyberať peniaze a cennosti v prítomnosti neznámych osôb!

Keď Vás kontaktuje neznámy človek, ktorý súrne z akéhokoľvek dôvodu (havária, operácia, výhra v lotérii, pomoc príbuznému a pod.) potrebuje finančnú hotovosť, okamžite kontaktujte políciu na bezplatnom telefónnom čísle 158, alebo najbližšiu rodinu. Peniaze v žiadnom prípade nikomu neodovzdávajte!

Bez konzultácie nepodpisujte dôležité dokumenty!

Odmietnite bezdôvodne ponúkané odprevadenie do bydliska, do domu, do bytu alebo odvoz od ľudí, ktorých nepoznáte!

Páchatelia uvedenej trestnej činnosti si úmyselne typujú obete, ktoré žijú osamote a majú vyšší vek, nakoľko predpokladajú, že seniori budú dôverčiví, empatickí, neopatrní a nepozorní. Páchatelia ich svojim konaním môžu pripraviť o celoživotné úspory, alebo im môžu spôsobiť ublíženie na zdraví či smrť.

V prípade, že Vás kontaktujú osobne, alebo telefonicky neznáme osoby a máte podozrenie, že sa jedná o podvodníkov, kontaktujte IHNEĎ políciu na bezplatnom telefónnom čísle 158, alebo osobne na najbližšom útvare Policajného zboru.

ĎAKUJEME.

Pripravilo:-Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši-, ©2016-webm-

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Úradné hodiny OcÚ

Pondelok

08:00 - 12:00,

13:00 - 15:30

Utorok nestránkový deň
Streda

08:00 - 12:00,

13:00 - 16:15

Štvrtok nestránkový deň
Piatok 08:00 - 12:00

Kontakty - OcÚ


Kde nás nájdete? Mapa obce.

Mapa, zdroj:www.maps.google (odkaz sa otvorí v novom okne)

Prevádzkové hodiny skládky v Potočku

  Pondelok ZATVORENÉ
  Utorok 14:00 - 18:00
  Streda ZATVORENÉ
  Štvrtok ZATVORENÉ
  Piatok 14:00 - 18:00
  Sobota 10:00 - 17:00
  Nedeľa ZATVORENÉ

Prevádzkový poriadok TU...


Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________