Na slávnostnom galaprograme v Dome kultúry v tomto meste bol prítomný aj zástupca starostu Dušan Migaľa. K prítomným sa prihovoril:

"Predstupujem pred vás v zastúpení Závažnej Poruby, kde sa narodila, vyrastala mama tohto súboru pani, alebo ako ste ju vy deti dôverne volali teta Ľudka Štrkolcová. A hoci dlhé roky bývala v Liptovskom Mikuláši, zo Závažnej Poruby nikdy neodišla. Tu bola doma, tu sa cítila najlepšie. Keďže žila s nami, dobre poznala a ovládala porubské folklórne tradície. Je preto celkom prirodzené, že repertoár Ďumbiera tvorili a tvoria aj porubské piesne, tance a niektoré zvyky. Pri príležitosti vzácneho jubilea nášho jubilanta sme sa rozhodli oceniť práve to, že tento detský folklórny súbor svojím pôsobením oživuje a uchováva bohatstvo ducha našich predkov a pri svojich vystúpeniach uvádza: je to žartovná pieseň zo Závažnej Poruby, takto tancovali porubskí murári, takto žili a tešili sa z daru života. Závažná Poruba sa rozhodla jubilantovi udeliť k 50. výročiu Pamätnú plaketu obsahujúcu symboly obce: Poludnicu a murárske náradie. Nuž povedané s básnikom: vďačne prijmite podané a nech sa vám darí..." Toľko z príhovoru.

plaketa pre dumbierZávažná Poruba udelila DFS Ďumbier k 50. výročiu Pamätnú plaketu obsahujúcu symboly obce: Poludnicu a murárske náradie.

Text: -Dušan Migaľa-, foto: -Janka Halajová-, (foto uverejnené so súhlasom autorky i DFS Ďumbier), spracoval: -webm-©2018

Menu súčastí

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________