08Základná škola Milana Rúfusa slávila 12.októbra 2018 svetový deň výživy a jablka. Žiaci sa zúčastnili prednášky a v skupinách sa rozpŕchli na šesť stanovíšť.

Žiaci sa veľmi tešili, že mohli krájať jablká na plátky a sušiť. Vyrábali jablčnú šťavu pomocou odšťavovačov. Varili dulu a tvorili kompót. Piekli jablčník, tvorili pestrofarebnú jabloň a nakoniec zdolali vedomostný kvíz. Žiakom sa páčilo, že získali nové skúsenosti a celý deň mohli jesť rôzne produkty z jabĺk plné vitamínov bez konzervantov. Veľmi ďakujeme za pomoc pri organizácii pani Migaľovej, pánovi Stromkovi, pani Haladějovej a všetkým rodičom za jablkové dobroty. Žiakom veľmi chutili! Tiež veľká vďaka pánovi Broskovi, ktorý nám doniesol rôzne druhy jabĺk na výstavu.

Bolo nám krásne a veríme, že si tento deň zopakujeme opäť o rok.

Fotogaléria: (08)

Text: -Katarína Kružliaková-, foto: -Simona Marcinčinová-, spracoval: -webm- ©2018

Menu súčastí

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________