Lesná požiarna cesta "hore Suchou" je komunikácia, ktorej zo samotného názvu vyplýva jej predurčenie.

 

Dôvody obmedzenia pohybu motorových vozidiel sú z týchto (praktických) skúseností:

  • V minulosti bol často problematický prejazd vozidiel, ktoré zabezpečovali nielen odvoz vyťaženého dreva. V zimnom období boli niekedy zaparkované osobné motorové vozidlá návštevníkov - lyžiarov prakticky skoro až po ústie dolinky Žuberová. V letnom období ide o vozidlá, ktoré návštevníci odstavia v okolí bývalých zariadení "Tatrín a  Bohunice" – plochy okolo, sú súkromným pozemkom.
  • Odvozné miesto (drevosklad) vyžaduje voľnú plochu s okolím pre nutnú manipuláciu a potrebný prejazd. Ide o pohyb lesného kolesového traktora, ktorý ťahá kmene stromov v dĺžkach. Odvozná súprava (ťahač s návesom a hydraulický nakladač) potrebujú taktiež tzv.  bezpečnostný "svoj priestor",  na samotnú činnosť pri nakladaní, t.j. na pílenie resp. spracovávanie sortimentov.

Iné zistenia (negatívne vplývajúce na životné prostredie):

  • Znečisťovanie cesty aj okolia je spôsobované hlavne večernou a nočnou prítomnosťou vozidiel (ich pasažierov), pri ich postávaní na ceste aj mimo cesty, po používaní alkoholu, následne je to odhadzovanie plastových fliaš a iných odpadkov (aj injekčných striekačiek).
  • Trúfalosť (nie nevedomosť) niektorých je až taká, že tu vykonávajú údržbu vozidiel (umývanie, odhadzovanie akumulátorov, použitých častí a pneumatík, výmeny olejov apod.).

Ďakujeme tým, ktorí zodpovedne po umiestnení značenia (dopravného obmedzenia) prišli informovali sa a požiadali o možný vstup do zákazu. Oprávnenie na legálny vjazd (na preukázanie sa pred kontrolnými orgánmi) je možné vydať zjednodušene chatárom, členom "urbáru" a pri určitej záruke aj tým, ktorí o to požiadajú. Ide o to sporadicky a zodpovedne umožniť vjazd za účelom napr.: aktívneho oddychu v prírode.

ZML PS  za porozumenie a pochopenie stavu ďakuje.

Text: -ZML PS-, foto:-dm-, spracoval: -webm-©2018

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________