Závažná Poruba je od prvých augustových dní roku 2018 bohatšia o atraktívnu atrakciu. Dvojica mladých výtvarníkov z Liptovského Mikuláša inštalovala na jazierku pri medokýši nad Závažnou Porubou drevenú dedinu na vode.

Miniatúrne domy od seba delí voda a spájajú mosty. Autori, Anička a Marek (foto. č. 1 vľavo) po našom oslovení pri svojom diele povedali: "...máme vzťah k minulosti, k výtvarnému umeniu a blízky vzťah k Závažnej Porube. Našu dedinku sme pomenovali Za horami, za dolami. Nie je veľká, ani malá, taká akurát..." Nečudo, že turisti sa pristavili, popozerali a na pamiatku aj neobyčajný výtvor vyfotografovali.

Fotogaléria: (04)

Text i foto: -dm-,  spracoval: -webm- ©2018

Menu súčastí

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________