Vo štvrtok 26. apríla 2018 sa uskutočnila v Liptovskom Mikuláši v poradí už 8. okresná súťažná prehliadka spevokolov, spevákov a tanečných skupín Jednoty dôchodcov na Slovensku. Spolu súťažilo 11 jednotlivcov a kolektívov.

Tanečná skupina Seniorka zo Závažnej Poruby uviedla v choreografii Mgr. art. Eleny Chovanovej tanečnú skladbu Dúhový džbánok na známu pieseň Maľovaný džbánku v podaní Heleny Vondráčkovej.

Výber hudby, melódia, nápaditosť a prepracovanosť choreografie, pôsobivé tanečné variácie, bezchybné útvary, koordinácia pohybu, dynamika vystúpenia a pestrosť kostýmov oslovili nielen prítomné publikum, ale aj odbornú porotu, ktorá Seniorke priznala víťazstvo.

Naša tanečná skupina bude reprezentovať nielen Závažnú Porubu, ale aj celý okres Liptovský Mikuláš na krajskej súťažnej prehliadke JDS 1. augusta 2018 v Bytči.

Fotogaléria: (08)

Text i foto: -dm-, spracoval: -webm- ©2018

Komentárov   

# mladežobčan 2018-04-27 23:11
Z dôvodu vulgárnych a urážlivých slov, ktoré autor použil v tomto komentári a v zmysle Pravidiel požívania webovej stránky obce bol text vymazaný.
Webmaster
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
# RE: V Dúhovom džbánku priniesli víťazstvoElena Chovanová 2018-04-28 10:02
Ďakujeme p. Migaľovi za slová uznania a pekné fotografie a všetkým, ktorí nás prišli povzbudiť za potlesk a pochvalné slová Chceme poďakovať aj porubskej Jednote dôchodcov za finančnú podporu/blúzky/ Zároveň chcem poďakovať všetkým tanečniciam za ich perfektný výkon . Dúha je pre nás symbolom pokoja a slnka po búrke a pretože aj v ľudských vzťahoch k "búrke" občas dochádza, veríme, že naša dúha prinesie všetkým aspoň na chvíľu potešenie a úsmev.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________