Folklórna skupina Sliačanka oslávila v sobotu 10. februára 2018 85. výročie svojho vzniku. Pri tomto sviatku uviedla 90 minútovú javiskovú prezentáciu pod názvom  Dedičstvo krásy.

Boli to: Jarné obrázky, Májovnícka zábava, Sliačania na Šaffovej ostrohe, Na Jána, Trávnice, Regrútske piesne a Na muzike. Poslaním vystúpenia bolo: pripomenúť históriu skupiny, úspechy, predstaviť prekrásny sliačanský kroj, tanečný štýl, pôvodné piesne a zvyky.

Ku gratulantom sa pridali aj členovia porubskej Poludnice. Zástupca starostu Dušan Migaľa sa prihovoril k prítomným: "Závažná Poruba a Liptovské Sliače majú k sebe veľmi blízko. Spája nás ľudové umenie. Sliačanka účinkovala v Porube, Poludnica a Fidelitas v Sliačoch. Stretávame sa na súťažných prehliadkach folklóru ako nositelia tradícií. Dlhé roky sme hrali proti sebe aj futbal. Jedna sa vydala do Poruby, už nie je Sliačanka, ale Porubänka. V sliačanskej muzike účinkuje harmonikár Tibor Plch..." Jubilantke odovzdal kyticu kvetov a Pamätnú plaketu našej obce.

Fotogaléria: (04)

Text i foto: -dm-, spracoval: -webm- ©2018

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________