Fašiangy sú obdobím, ktoré sa začína 7. januára, deň po Troch kráľoch a končí sa Popolcovou, alebo tzv. škaredou stredou. Po nich nasleduje 40-dňový pôst pred Veľkou nocou. Ľudia cez fašiangy preto zvykli robiť kalorické jedlá, aby sa pred pôstom poriadne najedli.

Tradičnými jedlami boli šišky, pampúchy, záviny a rôzne zabíjačkové špeciality. Aj my v Domove dôchodcov sme si urobili fašiangové dni. Najskôr sme si zhotovili krásne masky. Pri ich výrobe sme sa veľa nasmiali a pospomínali na tradičné fašiangové masky. Ďalší deň sme za pomoci klientov upiekli vynikajúce šišky, na ktorých si všetci pochutili.

Fašiangy vyvrcholili v sobotu 3.2.2018 keď do Domova dôchodcov zavítala Folklórna skupina Poludnica s Homrľajom. Klienti si s nimi zaspievali a tí ktorí mohli aj zatancovali. Všetkým spríjemnili deň, zanechali úsmev na tvári a milú spomienku v pamäti.

Fotogaléria: (08)

Text i foto: -Petra Mišíková-, spracoval: -webm- ©2018

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________