K posledným fašiangom v Závažnej Porube patrí sprievod po obci s medveďom, mrmľajom – Homrľajom. Folklórna skupina Poludnica v tejto tradícii pokračovala aj v tomto roku.

Obišla takmer všetky ulice so spevom a tancom. Domácim zavinšovali, zaspievali a pozvali aj do tanca. Aj počasie prialo. Sobota 3. februára 2018 bola naporúdzi ako vystrihnutá z rozprávky o zime a starých, dávnych zvykoch.

Fotogaléria: (06)

Text i foto: -dm-, spracoval: -webm- ©2018

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________