Divadelnú hru Obvoďák MUDr. Jaroslav Janíček napísal, nacvičil, postavil scénu a sám aj zahral. V piatok 26. januára 2018 prezentoval svoje dielo v Závažnej Porube.

Predstavenie jedného herca početné publikum oslovilo, potešilo, rozosmialo a priviedlo aj k zamysleniu. Bol to bravúrny výkon. Klobúk dole, pán doktor! Manželka obsluhovala techniku a Miro Plachý zahral mŕtvolu. O čo išlo v tomto príbehu?

Obvodný lekár prichádza na obhliadku mŕtveho muža, ktorý je zhodou okolností jeho bývalý spolužiak a kolega – kardiológ. Počas rutinných výkonov rekapituluje život zosnulého, ale aj svoj. Prostredníctvom zlepenca súkromných i pracovných osudov dvoch charakterovo rozdielnych mužov sa dozvedáme o bizarnostiach slovenskej lekárskej praxe. Hoci bol kardiológ v profesionálnej hierarchii hodnotnejší, obdivovanejší a osobne úspešnejší aj vo vzťahu so ženami, v závere hry sa ukáže nevyhnutnosť dôležitej, každodennej práce obvodného lekára, bez ktorej nemôže byť človek ani pochovaný.

Fotogaléria: (04)

Text i foto: -dm-, spracoval: -webm- ©2018

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________