11. januára tohto roku si zástupcovia obce a Občianskeho združenia Naveky závažná pripomenuli výročie úmrtia Majstra.

Odznela esej študenta Gymnázia Milana Rúfusa v Žiari nad Hronom o podstate ľudskosti, poetické slovo rodáčky Kvetoslavy Staroňovej, ale aj montáž veršov zo zbierky Ako stopy v snehu od novej členky občianskeho združenia pani Želmíry Mišútovej z Martina. Žiaci Základnej školy Milana Rúfusa zapálili svetielka vlastnoručne vyrobených kahančekov a zarecitovali báseň Škola, ktorá je ich mottom.

Prítomní si po položení venčeka a kvetov pospomínali na zážitky počas života básnika v teple Penziónu Zivka.

Fotogaléria: (04)

Text: -Soňa Barániová-, foto: -Dušan Migaľa-, spracoval: -webm- ©2018

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________