Chovný potok Lažtek pretekajúci Závažnou Porubou predstavuje ideálne miesto pre násadu pstruha potočného. Aby mohol plniť svoje poslanie, okolie treba upraviť a tok spomaliť.

Tejto aktivity sa ujali, ako každý rok, porubskí rybári. V sobotu a v nedeľu (6. a 7. mája 2017) brigádovali a budovali kaskády, aby v letných mesiacoch bol aký taký prietok vody a mohol tam existovať život.

Vo štvrtok 11. mája 2017 vypustia asi 3 000 kusov násady pstruha potočného. Treba len dúfať, že hladina neklesne a mladé pstrúžiky vyrastú k radosti a potešeniu obetavých rybárov.

Fotogaléria: (06)

Text i foto:-dm-,  spracoval: -webm- ©2017

Menu súčastí

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________