Piatok 10.11. bol pre žiakov základnej školy netradičným dňom. Navštívili Galériu Ľ. Fullu v Ružomberku, kde sa zaujímavým interaktívnym spôsobom oboznámili so životom a dielom významného umelca.

Po prehliadke jeho diel žiaci zobrazovali pomocou drevenej stavebnice obraz "Svadba", pomocou piktogramov hľadali názvy ďalších obrazov a kreslili vlastné vízie umeleckých váz, ktoré boli súčasťou výstavy v umelcovom byte. Takýto spôsob učenia vždy prináša pozitíva a preto sme boli radi, že ho mohli absolvovať.

Fotogaléria: (07)

Text: -Monika Štrkolcová-, foto: -Bohdana Bobáková-, spracoval: -webm- ©2017

Komentárov   

# Komentárwebmaster 2017-11-12 09:08
V tejto galérii je naozaj veľa umenia. Obrazy, koberce a vázy. Páčili sa mi obrazy: Zimné ticho, Nevesta, Deti pri mori, Malé ukrižovanie. Ľudovít Fulla nebol len maliar, ale aj grafik a ilustrátor detských kníh. Píšem, lebo sa mi to veľmi páčilo.
Nikolka Dvoranová, žiačka 3.ročníka ZŠ M.Rúfusa v Záv.Porube
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________