Od chvíle, keď Martin Luther (zakladateľ protestantizmu) pribil 95 výpovedí na dvere Wittenbergského chrámu uplynulo 31. októbra 2017 500 rokov.

V tento deň sa uskutočnili v Cirkevnom zbore ECAV v Závažnej Porube slávnostné služby Božie. Nebeskému Otcovi modlitbou ďakovali, že spôsobil prostredníctvom reformátora dielo reformácie, ktoré zásadným spôsobom ovplyvnilo svet. Hospodina prosili, aby veriacich zachoval vo vernosti k Evanjeliu, posilňoval duchom Svätým a doprial prijať večné spasenie. V kázni zarezonovali tieto slová: "Výročie reformácia to nie je iba spomienka, no výzva ku každodennému životu. Nielen pamiatka, ale zachovanie toho, čo priniesla", Vieru v Ježiša Krista. Na službách Božích zaznela aj báseň Milana Rúfusa venovaná reformácii. Napísal ju ako jedenásťročný chlapec. Obohatením sa stalo vystúpenie spevokolu Fidelitas.

Na záver odhalili pamätnú tabuľu a chrámové spoločenstvo zaspievalo evanjelickú hymnu Hrad prepevný. (autor Martin Luther)

Fotogaléria: (04)

Text i foto: -dm-, spracoval: -webm- ©2017

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________