S nastupujúcou jeseňou sa dni krátia, noci predlžujú. Za dlhých jesenných večerov, keď sa porobilo všetko na poli, venovali sa naše staré mamy spracovaniu ľanu a tkaniu kobercov.

S cieľom oživiť, predstaviť skoro zabudnuté a poukázať na usilovnosť a zručnosť tvorcov, nainštalovala domáca jednota dôchodcov výstavu historických artefaktov pomenovanú Utkané rukami starých mám. Výstava okrem výsledkov práce približuje aj technológie spracovania ľanu a tkania kobercov. Autorky: Želmíra Staroňová ml. a Eva Mikulášová.

Výstava je pre verejnosť prístupná od 20. októbra – 24. októbra 2017 v čase od 09:30 do 12:00 h v priestoroch Jednoty dôchodcov v Závažnej Porube.

Fotogaléria: (04)

Text i foto: -dm-, spracoval: -webm- ©2017text i foto: -dm-

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________