Pri Pamiatke zosnulých zdobíme hroby vetvičkami jedličky a kvetmi. Určite je viac ako chvályhodné, že porubský Urbár (ZML PS) v spolupráci s vedením obce občanom vyšiel v ústrety, keď grátis ponúkol zväzky jedličky určené na dekoráciu hrobov.

Ako ohlásil obecný rozhlas, presne o 15. hodine 19. októbra 2017 začali na obecnom nádvorí vydávať zväzky čečinky. Tento rok predstavitelia Urbáru zaviedli do tejto dobročinnej akcie organizáciu a evidenciu. Najskôr podpredseda ZML PS Pavel Valent oboznámil záujemcov so spôsobom preberania zväzkov jedličky. Potom zaznamenal meno preberajúceho.

Je pravdou, že dopyt bol vyšší ako ponuka a všetkým sa neušlo. Ale nič to, vo štvrtok 26. októbra 2017 o 15. hodine sa akcia zopakuje tak, aby bol každý spokojný. Zoznam záujemcov je vypracovaný. Kto sa však  nestihol zapísať, nech tak urobí v čase úradných hodín v kancelárii ZML PS v Závažnej Porube.

Za toto gesto si naši Urbárnici určite zaslúžia veľké ĎAKUJEME!

Fotogaléria: (04)

Text i foto: -dm-, spracoval: -webm- ©2017

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________