V Závažnej Porube prežili v nedeľu 15. októbra 2017 sviatočný deň najstarší obyvatelia obce. Stretli sa v kultúrnom dome. Jubilanti sa podpísali do Pamätnej knihy a všetci prevzali malý darček a pozornosť od vedenia obce.

"Je viac ako symbolické, že v jeseni zberáme úrody zeme a nie náhodou si v októbri, ktorý je mesiacom úcty k starším, pripomíname aj plody práce našich najstarších spoluobčanov. Ako je jeseň krásnym obdobím roka, tak aj staroba má svoje čaro, poslanie a význam," povedal na začiatku stretnutia predseda kultúrnej komisie Obecného zastupiteľstva v Závažnej Porube Dušan Migaľa a zdôraznil "patrí vám nesmierna úcta a poďakovanie za všetku celoživotnú prácu." Chvíle na stretnutí spríjemnila hudobno – spevácka skupina Lúčanskí hudci, ktorú vedie Vladimír Struhár. Zahrali obľúbené a známe piesne. Pridali sa a zaspievali si aj účastníci stretnutia.

Čo k tomu dodať? Bola to taká obyčajná ľudská úcta. Taká, čo sa začína doma, v rodine a nasleduje vždy a všade.

Fotogaléria: (04)

Text i foto: -dm-, spracoval: -webm- ©2017

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________