Za účasti poslanca NR SR a predsedu VÚC Žilina Juraja Blanára, štátneho tajomníka MV SR Rudolfa Urbanoviča, podpredsedu Žilinského samosprávneho kraja a primátora mesta L. Hrádok Branislava Trégera, primátora mesta L. Mikuláš Jána Blcháča a starostov zo všetkých obcí okresu Liptovský Mikuláš sa v Pribyline uskutočnilo 17. stretnutie v mesiaci, ktorý je určený starším.

Okresnú organizáciu JDS, ktorú tvorí 2 253 členov zastupovalo 160 delegátov. V sále vynoveného Kultúrneho domu v Pribyline prítomných privítal starosta obce Milan Kohút. Potom nasledoval kultúrny program v podaní žiakov miestnej školy. Deti poďakovali najstarším za lásku, ktorú nosia vo svojich srdiečkach a rozdávajú ju svojim blízkym. Predstavitelia samosprávy v príhovoroch dôchodcom poďakovali za všetko, čo robia pre svoje mestá i obce. Ocenili najvyšší stupeň kvalifikácie, ktorý dal najstarším občanom samotný život. Krajská organizácia JDS udelila pri tejto príležitosti vyznamenanie II. stupňa svojim najaktívnejším členom. Z našej organizácie takéto vyznamenanie prevzali: Želmíra Staroňová st. a Hedviga Šarafínová za dlhodobú dobrovoľnú prácu v prospech starších občanov a rozvoj JDS. Predseda okresnej i krajskej organizácie Michal Kotian prijal gratulácie k svojim 70. narodeninám. Delegáciu Závažnej Poruby na tomto stretnutí sprevádzal zástupca starostu Dušan Migaľa.

Fotogaléria: (06)

Text i foto: -dm-, spracoval: -webm- ©2017

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________