Naša škola má družbu so základnou školou v 100 km vzdialenej dedinke, Rogožnik v susednom Poľsku. Škola nesie čestný názov po známom profesorovi, filozofovi a kňazovi Jozefovi Tischnerovi.

Bol to vášnivý turista a na jeho počesť sa každoročne v školách nesúcich jeho meno, organizuje výber žiakov na turistický pochod, spojený s poznávaním jeho tvorby, názorov, myšlienok. V tomto školskom roku pripadla úloha organizátora našej družobnej škole. Keďže aj my máme v čestnom názve osobnosť Milana Rúfusa, literáta a filozofa a ich myšlienky sa v mnohom prelínajú, pozvanie na akciu - XVII Rajd Szkol Tischnerowskich, sme s radosťou uvítali.

Bol to turistický výstup na vrch Turbacz z Lopusznej v dňoch 5. a 6. 10. 2017. Zástupcov našej školy tvorilo sedem štvrtákov a dvaja dospelí. Akcia začala svätou omšou, položením kvetov na hrob J. Tischnera a privítaním mladých turistov. Počasie nám veľmi neprialo, no nič nám neubralo na nálade a zvládnutí výstupu. Ubytovaní sme boli na horskej chate, čakala nás tu večera, kvíz a kultúrny program. Vo vedomostnom kvíze sme osadili tretie miesto a získali sladkú odmenu. S prekladom otázok nám pomohla pani riaditeľka družobnej školy, ktorá ukončila vysokoškolské štúdium na Slovensku.

Pre našich kamarátov sme si pripravili krátky kultúrny program, odovzdali darčeky a napriek jazykovej bariére sme sa spoločne zabavili, porozprávali, zaspievali si.

Ráno nás privítal sneh a chutné raňajky. Po spoločnom fotení nás čakala dlhá cesta späť. Odmenou nám boli krásne spomienky, veselé zážitky a nové priateľstvá.

Tešíme sa na ich návštevu u nás.

Fotogaléria: (07)

Text i foto: -M. Boltižiarová riaditeľka ZŠ M. Rúfusa v Závažnej Porube-, spracoval: -webm- ©2017

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________