Lyžiarsky klub Opalisko Závažná Poruba skončil v zimnej sezóne 2016/2017 v Slovenskom pohári na 6-tom mieste z celkového počtu 53 klubov.

Najlepšie výsledky dosiahli Evka Švidroňová, Marek Mandák, Sára Antolová, Matúš Janči, Sofia Bielená, Lívia Kusková, Viktória Kusková a Andrea Španková. V pohári Liptova sa pretekári umiestňovali na popredných miestach. Za dobré výsledky patrí vďaka trénerom, za umožnenie tréningovej činnosti obci Závažná Poruba a spoločnosti TATRA-THERM SK, s. r. o.

Tréningy pokračovali i v letných mesiacoch počas školských prázdnin. Organizovaný bol kemp v Nízkych, Vysokých a Západných Tatrách, týždenný pobyt v stredisku prípravy biatlonu v Osrblí a na konci letných prázdnin sa pretekári zúčastnili sústredenia na Orave v Zuberci. Tréningy boli zamerané na kondičnú prípravu, horskú turistiku, cykloturistiku, ako aj prípravu na kolieskových korčuliach.

V septembri LK Opalisko začal prípravu na zimnú sezónu 2017/2018. Príprava pozostáva z rovnovážnych cvičení, atletiky, cvičení na kolieskových korčuliach a od októbra aj na snehu v alpskom lyžiarskom stredisku Štubaj. Pretekári sa v zimnej sezóne 2017/2018 zúčastnia pretekov v Slovenskom pohári a v Pohári Liptova v kategórii mužov, žiakov a predžiakov.

Okrem pretekárov, ktorí sa zúčastňujú pretekov, LK Opalisko v zimnej sezóne 2017/2018 otvára i Lyžiarsky krúžok, kde sa deti vo veku od 5 rokov venujú športovej príprave, ktorá prebieha celoročne. Tréningový proces je zameraný na všestranný rozvoj dieťaťa, zlepšenie celkovej odolnosti po psychickej a fyzickej stránke, telesnej kondícii a získavania návykov k pravidelnému športovaniu. Do športovej prípravy je zahrnutý aj plavecký výcvik pod odborným vedením plaveckých trénerov.

Informácie o činnosti si môžete pozrieť na webovej stránke www.lkopalisko.sk, alebo na FB LK Opalisko Závažná Poruba

Fotogaléria: (04)

Text i foto: -Katarína Rázusová-, spracoval: -webm- ©2017

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________