Všetky veci, či zariadenia slúžiace ľuďom, žiadajú z času na čas potrebný servis. Z tohto procesu nemožno vyradiť ani malú vodnú elektráreň na Váhu pri Závažnej Porube.

Keď začiatkom septembra poklesla hladina Váhu, majiteľ pristúpil k vyčisteniu koryta a oprave tohto zariadenia. Najskôr odrazili vodu rieky na pravú stranu. Potom nastúpili ťažké mechanizmy, ktoré postupne odvážajú nánosy štrku a piesku. Súčasťou rekonštrukčných prác je aj oprava hrádze a prítokového kanála. Obnova elektrárne potrvá do konca septembra roku 2017.

Fotogaléria: (06)

Text i foto: -dm-, spracoval: -webm- ©2017

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________