Štátna hymna Slovenskej republiky slávnostne otvorila nový školský rok aj v Základnej škole Milana Rúfusa v Závažnej Porube. Riaditeľka školy Mária Boltižiarová privítala nových prváčikov, pozdravila žiakov i rodičov.

Privítala aj hostí, ktorí sa svojou prítomnosťou podieľali na otvorení školského roku. Privítala starostu Pavla Beťku a za rodičov Andreu Hodžovú a Petru Míšikovú. Školu bude v tomto šk. roku navštevovať 53 žiakov. V príhovore uviedla: "Čas oddychu vystrieda desaťmesačné pracovné tempo ako pre žiakov tak aj pre učiteľov a rodičov. Nebudeme sa učiť pre známky, ale pre vedomosti. Všetka činnosť bude vychádzať zo Školského vzdelávacieho programu s dôrazom na telesnú zdatnosť, čitateľské zručnosti a mimoškolské aktivity. Štvrtákom pribudne nový predmet Hrdinovia dejín."

Starosta Pavel Beťko zaželal žiakom dobré známky, kvalitné vedomosti, dobrých učiteľov a láskavých rodičov. Ako zriaďovateľ školy vyhlásil: "Čo je v našich silách splníme a zabezpečíme, aby prevádzka školy bola bezproblémová." Zúčastnil sa aj otvorenia školského roku v materskej škole a spolu s pedagogickým zborom sa vyfotografoval. Túto školu bude v tomto roku navštevovať 43 detí. Všetkým zaželal dobré zdravie, silu, pracovnú pohodu a hodne úspechov pri výchove tých najmenších.

Fotogaléria: (06)

Text i foto: -dm-, spracoval: -webm- ©2017

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________