Najstarší lesný beh na Liptove „Okolo Poludnice“,ktorý bol historicky súčasťou "Memoriálu Štefana Kubovčíka", obnovil vlani po 18-tich rokoch Bežecký klub Opalisko a na štart nastúpilo 130 pretekárov v 20tich bežeckých kategóriách.

Podujatie sa uskutoční aj tento rok v nedeľu 24. septembra 2017 v bežeckom areáli na Starom ihrisku. Štart hlavnej bežeckej kategórie - behu "Okolo Poludnice" - organizátori naplánovali na 09:30 h. Trasa behu "Okolo Poludnice" v dĺžke 17,67 km povedie po bežeckých tratiach do Iľanova ku chate Nezábudka a odtiaľ Iľanovskou dolinou cez lokalitu za Vrátami do sedla Kúpeľ, pod Kúpeľ, do sedla Rakytovica a späť do priestoru štartu. Pretekári prekonajú prevýšenie 877 m s najvyšším bodom pod Kúpeľom v nadmorskej výške 1227 m.n.m.

"Vlani nebol traťový rekord prekonaný. Najrýchlejší čas dosiahol domáci pretekár Matej Petrovič (1.21.21). Veríme, že traťový rekord z minulých rokov 1 hodina a 10 minút sa tento rok podarí prekonať",prezradil Milan Niňaj – riaditeľ preteku.

Okrem  hlavnej kategórie preteku "Okolo Poludnice" sa na štart postavia aj ďalšie bežecké kategórie a pôjde o v poradí už 46. ročník "Memoriálu Štefana Kubovčíka", ktorý ponúkne ďalších 21 bežeckých kategórií pre deti až veteránov. Štart detských kategórií sa uskutoční od 09:35 h a všetkých ostatných kategórií od 10:00 do 10:50 h. Tento rok aj vďaka minuloročným výborným ohlasom na organizáciu a atmosféru pretekov, organizátori predpokladajú celkovú účasť aspoň 200 bežcov vo všetkých bežeckých kategóriách. "Veríme, že k zvýšeniu bežeckej účasti prispeje aj to, že sa memoriál tento rok stal súčasťou Liptovskej bežeckej ligy", upresnil Ivan Bukas, hlavný rozhodca a predseda Bežeckého klubu Opalisko.

Obec Závažná Poruba je spoluorganizátorom tohto tradičného bežeckého podujatia a budeme radi, ak ho podporíte ako bežci, alebo prídete povzbudiť tých, ktorí sa na trať vydajú.

Propozície Okolo Poludnice 2017...

Plagát podujatia...

Viac informácií o tomto športovom podujatí sa dozviete na samostatnej web stránke www.okolopoludnice.sk, kde sa pretekári môžu aj registrovať.

Text i foto: - Bežecký klub OPALISKO - Organizačný tím-, spracoval:-webm-©2017

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2017.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________