Dňa 26.8.2017 sa uskutočnilo taktické cvičenie DHZ Závažná Poruba vo Veternej Porube. Hasičské družstvo zo Závažnej Poruby prišlo do Veternej Poruby za 17 minút.

Ako problém možno označiť to, že ostatní vodiči neboli schopní dať v Okoličnom prednosť trúbiacemu vozidlu požiarnej ochrany. Skoro došlo ku kolízii. Taktiež musíme pripomenúť katastrofálny stav ozvučenia výstrahy v obci pomocou rozhlasu, ktorý naši členovia vôbec nepočuli, pretože hral ako na dušičky. Tak sa nás ledva zišlo 7. Treba sa nad tým zamyslieť, kde je problém. Nech je to príčina naozajstného požiaru zhorí aj pol chotára.

Na veternej sa cvičenie uskutočnilo na družstve kde sa ťahala voda z podzemných nadrží. Všetko sa uskutočnilo tak ako sa patrilo a hasičské družstvá boli bojaschopné.

Na budúci rok sa cvičenie uskutoční u nás, ale stále rozmýšľame kde. Chceme rokovať s urbárom u vybudovaní proti požiarnych nadrží v lokalitách Suchá a Brestová o objeme aspoň 1 200 m³. Ukázala nám to nutnosť a aj terajšie protipožiarne hliadky.

Fotogaléria: (08)

Text i foto:-DHZ Z. Poruba-, spracoval: -webm- ©2017

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________