Predstavitelia Židovskej náboženskej obce na Slovensku a potomkovia záchrancov vystúpili v nedeľu 27. augusta 2017 ku jaskyni Kamenné mlieko pod Poludnicou.

Pod Pamätnú tabuľu položili veniec uvitý z čečiny v spomienke na zachránených Židov a ich záchrancov. Po štátnej hymne zástupca starostu Dušan Migaľa v príhovore uviedol: "Pamätná tabuľa pred jaskyňou predstavuje dokument doby, svedectvo utrpenia a nádeje, doklad odvahy a hrdinstva občanov Závažnej Poruby, no najviac vyjadruje memento pre dobu prichádzajúcu."

Predstaviteľ židovskej komunity Pavel Frankl záchrancom zo Závažnej Poruby vyslovil slová poďakovania za pomoc, ktorú poskytli prenasledovaným v čase vojny.

Slávnosť sa skončila podaním rúk v nádeji pokoja a porozumenia medzi národmi.

Fotogaléria: (04)

Text:-dm-, foto:-Pavel Beňo-, spracoval: -webm- ©2017

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________