Predstavitelia obce a desiatky občanov položili pri príležitosti 73. výročia SNP vence úcty a vďaky ku vojnovým pamätníkom v Závažnej Porube. Starosta Pavel Beťko najskôr položil veniec na Polčenom.

Vo večerných hodinách poslanci OcZ položili veniec k pomníku na nižnom konci. V piatok 25. augusta 2017 si obec pripomenula slávne, ale pohnuté roky, ktoré prežívala v čase Povstania a vojny. Vyjadrila úctu obetiam a symbolicky poďakovali vojnovým veteránom. Zástupca starostu a predseda ZO SZPB Dušan Migaľa v príhovore uviedol: "Kto sa postaví na obranu svojej domoviny pred agresorom si zaslúži trvalú úctu a vďaku."

Na záver pietnej slávnosti zaznela pieseň Aká si mi krásna v podaní Ženskej speváckej skupiny.

Fotogaléria: (04)

Text:-dm-, foto: -Ing. Ján Jambrich- spracoval: -webm- ©2017

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________