Jubilejný X. ročník Oldtimer Rallye Tatry zaradil do svojho štvordňového programu aj zastavenie v Závažnej Porube. A tak zraky občanov nasmerovali vo štvrtok 24. augusta 2017 o 10:30 h na šesťdesiat vzácnych historických motorových vozidiel.

Medzi veteránmi dominovali: Ford T Runabout Roadster Black 1918, Ford model A 1928 a vyleštený Horsch 951 A 1939. Posádky historických vozidiel privítal starosta Pavel Beťko a zaželal šťastnú cestu. Hlavnému organizátorovi medzinárodného stretnutia majiteľov autoveteránov Jaroslavovi Petranovi odovzdal obraz Závažnej Poruby. Folklóristi hostí pohostili pečenými buchtami od Želky Staroňovej st. a ponúkli im aj porubské piesne. Výkon fujaristu Ivana Brosku si natáčali na video a fotografovali na pamiatku. So záujmom si prezreli aj expozíciu Domu Milana Rúfusa.

Po zastavení v Závažnej Porube kolóna vozidiel nasmerovala do Brezna.

Fotogaléria: (06)

Text i foto:-dm-, spracoval: -webm- ©2017

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________