"Tá najsprávnejšia modlitba je, keď sa modlíme svojím životom." Iní v tejto súvislosti hovoria o komunikácii činmi. A čo my? Nasledovníci tých, čo už všetko povedali...

V uplynulom roku sme v OZ Naveky závažná odštartovali tradíciu stretnutí s názvom Modlitba za Slovensko. Stretnutí, ktoré chcú v slávnych augustových dňoch pripomenúť minulé i súčasné hodnoty nášho národa.

V tomto roku bola protagonistkou programu Mgr. Daniela Fiačanová, rodená Jambrichová, dlhoročná odborná pracovníčka múzea Tatrín. Pripomenula nám, čím všetkým prispel k vývoju slovenského národného života Jozef Miloslav Hurban. Uctili sme si tak dvestoročnicu jeho narodenia.

Prítomní si tiež chvíľkou ticha a Rúfusovou básňou Cesta uctili pamiatku nedávno zosnulej legendy slovenského folklóru Štefana Nosáľa.

"To hniezdo uvil Stvoriteľ..." píše sa v básni. Ale bývame v ňom my všetci, a teda my všetci máme možnosť prispieť k tomu, aké bude naše "hniezdo".

Fotogaléria: (08)

Text:-S. Barániová-, foto:-K. Devečková-, spracoval: -webm- ©2017

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2018.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________