V lyžiarskom stredisku Opalisko sa v piatok 30. decembra 2016 na pravé poludnie zastavila lanovka. Dôvodom bola technická chyba v elektrickej časti lanovky.

Hoci prevádzkovateľ naštartoval náhradný zdroj, plne obsadenú lanovku sa nepodarilo uviesť do prevádzky. Na sedačkách zostalo sedieť takmer sto ľudí. Približne o 13:30 h sa začala záchranná akcia spojená s evakuáciou. Na mieste zasahovala Horská služba, Hasiči, Záchranná zdravotná služba, Polícia a zamestnanci strediska. Teplota v stredisku sa pohybovala od -6°C do -10°C. Postupne prebiehalo zlaňovanie uviaznutých lyžiarov. Prednostne zachraňovali deti. Po troch hodinách drámy sa podarilo evakuovať premrznutých lyžiarov. Podchladených, no bez akýchkoľvek zranení.

Lyžiarske stredisko sa s podobným problémom ešte nestretlo. Na odstránení poruchy sa intenzívne pracuje. V stredisku sú podmienky pre lyžovanie ideálne.

Fotogaléria: (04)

Text:-dm-, foto: -Richard Macko-, spracoval: -webm- ©2016

Copyright © 2011-2017.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________