Dni Milana Rúfusa v Závažnej Porube trvali v roku 2016 štyri dni. V piatok sa konal tradičný Štebot v rodnom hniezde. V sobotu dopoludnia prednášal František Barna, kaplán z Košíc na tému: Teologické prvky v diele Rúfusa.

Popoludní v sále kultúrneho domu zneli verše Majstra slova v podaní recitátorskej kapacity Juraja Sarvaša. Predstavili sa tanečnice z tanečnej skupiny Jessy a zazneli aj zhudobnené básne Milana Rúfusa, ktoré zaspievala speváčka Soňa Jány. Na klavíri ju sprevádzala Dada Klementová, profesorka JAMU z Brna.

Na službách Božích, po kázni o hodnotách dobra, uviedla Kveta Staroňová aj tieto Rúfusove slová: "A človek, nielen zvon, nie veru z vlastnej viny, srdcom sa udiera, aby znel pre tých iných..."

Oslavy zavŕšili v pondelok Varešky, tanec tanečnej skupiny Seniorka z Jednoty dôchodcov v Závažnej Porube. „Všetci sa stretli na plôške česna. A báseň s nimi tiež, lebo tá báseň je presná."(Milan Rúfus)

Fotogaléria: (08)

Text i foto:-dm-, spracoval: -webm- ©2016

Copyright © 2011-2017.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________