Aj tento rok opäť pootvorili v Závažnej Porube cestu k slovu Majstra Milana Rúfusa. Na tradičnom Štebote v rodnom hniezde, ktorý odštartoval Dni Milana Rúfusa, štebotali nielen domáci recitátori, ale aj hostia večera.

Prítomní so slzami v očiach sledovali videozáznam z osláv osemdesiatin v roku 2008 i básnikov pozdrav rodným. Početné publikum oslovila aj zhudobnená báseň Naveky závažná v podaní Ženskej speváckej skupiny. Stretnutie s veršami nášho rodáka dalo najavo, že slovo básnika stále bije v nás ako srdce Božieho zvona. Viac povedia fotografie.

Fotogaléria: (08)

Text:-dm-, foto: -Ing. Ján Jambrich-, spracoval: -webm- ©2016

Copyright © 2011-2017.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________