Šiesteho decembra v dopoludňajších hodinách prišiel očakávaný Mikuláš aj do našej materskej školy. V krásnom tradičnom šate a s nošou plnou balíčkov s dobrotami pre dobré deti.

Tento rok doniesol s priateľom čertíkom aj druhý batoh, palice, ktoré symbolizovali opačnú stránku ľudského jednania, tú horšiu. Várka palíc bola určená druhákom. Deti si uvedomili, že palicami sa niekedy trestalo za zlé počínanie, starší ľudia si pamätajú na iné varianty tohto *daru*, napríklad zemiak, popol, uhlie... A tak sa deti zas trošku naučili čo-to z tradícií v našom kraji. Nám dospelým bolo trošku do smiechu z reakcií prváčikov, ktorí majú iba 3-4 rôčky a keď pokukávali po paliciach a že aj oni chcú, nuž im Mikuláš s čertíkom dali aj tie nepopulárne palice.

Ďalej už nepíšem, lebo viem ako sa usmievate aj vy a zobrazujete si seba v situácii - keď som chcel, dostal som - ale tie následky... :)

 

Fotogaléria: (05)

Text i foto:-Lívia Fárníková-, spracoval: -webm- ©2016

Copyright © 2011-2017.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________