Z dôvodu zasahovania do elektrického vedenia, rozrušovania spevneného svahu koryta, ohrozovania stavieb a ľudí požiadal Obecný úrad v Závažnej Porube o výrub viacerých stromov rastúcich v intraviláne obce.

Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky a Správa Národného parku Nízke Tatry po terénnej obhliadke vyhovela žiadosti a súhlasila s výrubom viacerých stromov. Prvé tri ihličnany sa vyrúbali v blízkosti Domu smútku v Závažnej Porube. Jeden smrek sa dotýkal budovy a koreňový systém stromov rastúcich v blízkosti budovy narúšal stabilitu základov a priľahlých chodníkov. V čase vegetačného kľudu sa ešte pristúpi k výrubu ďalších stromov rastúcich na území obce.

V jarných mesiacoch budúceho roku sa vykoná náhradná výsadba.

Fotogaléria: (04)

Text i foto: -dm-, spracoval: -webm- ©2016

Copyright © 2011-2017.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________