Predvianočný čas je aj časom stretávania ľudí dobrej vôle. A tak sa stretli členovia Poludnice a ich rodinní príslušníci pri vianočnej kapustnici.

Medzi prítomných prišiel aj starosta Pavel Beťko a riaditeľka Liptovského osvetového strediska Miroslava Palanová. Hodnotiacu správcu predniesol Dušan Migaľa. Uviedol: "Pre Poludnicu to bol rok významný a úrodný. Oživila skoro zabudnuté piesne, uchovala pôvodné tance a zadržala tradičné porubské zvyky: Homrľaja, Sadenie májov a Dožínky. Na verejnosti reprezentovala Závažnú Porubu 17 krát a 11 razy čepčili mladuchu. Na Dni folklóru pod Poludnicou v choreografii Eleny Chovanovej v premiére uviedli Porubskú zábavu. Teraz sa venujeme Privítanke murárov..."

Starosta Pavel Beťko poďakoval za  reprezentáciu Závažnej Poruby a riaditeľka LOS Miroslava Palanová ocenila úspechy Poludnice.

Na stretnutí poďakovali všetkým, čo duchovne, materiálne i finančne podporujú aktivity tejto folklórnej skupiny. (Viac povedia priložené obrázky.)

Fotogaléria: (08)

Text:-dm-, foto: -Richard Macko- a -dm-, spracoval: -webm- ©2016

Copyright © 2011-2017.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________