Vítame Vás na stránke Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov

v obci Závažná Poruba

  Podmienky prijatia   Dokumenty   Fotogaléria  

Budova DSSaZpS - zima.


Dbajme, aby nám staroba nezanechala vrásky aj na duši, keď ich už robí na tvári. (Michel de Montaigne)


Kontakt:

DSSaZpS

Kostolná 407

032 02 Závažná Poruba

Riaditeľka: Mgr. Andrea Hodžová

Tel.: +421/44 5547 247, +421/949 262 178

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

www adresa:http://www.zavaznaporuba.sk/dss


Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov (ďalej DSSaZpS) bolo zriadené obcou Závažná Poruba.

Prevádzka zariadenia sa začala 23. marca 2011 za týmto účelom:

  • poskytovania sociálnych služieb obyvateľom obce Závažná Poruba,
  • občanom mikroregiónu pod Poludnicou,
  • a ostatným obyvateľom Liptova.

Poskytuje pobytovú sociálnu službu v nepretržitej prevádzke, zameranú na podporu pri naplňovaní potrieb seniorov, ktorí majú zníženú sebestačnosť, zvlášť z dôvodu veku, a ktorých situácia vyžaduje pravidelnú pomoc inej fyzickej osoby.

Budova DSSaZpS je dvojposchodová budova týčiaca sa nad dedinou Závažná Poruba, obklopená nádhernou tatranskou prírodou, poskytuje ubytovanie pre 25 klientov v 11 izbách. Osem izieb je dvojlôžkových, zvyšné tri izby sú trojlôžkové, každá má vlastnú kúpeľňu a WC. Strava je poskytovaná pre všetkých klientov cez výdajňu jedál (zariadenie poskytuje 6 druhov diét). Okrem toho sa v zariadení nachádza spoločenská miestnosť, jedáleň a ambulancia pre návštevy lekára. Na južnej strane budovy sa nachádza malý park na oddych našich seniorov.

V DSSaZpS Závažná Poruba pracuje odborný opatrovateľský a zdravotný personál, sociálna pracovníčka, pracovníčka pre výdaj stravy a údržbár, ktorí sa snažia všetkým naším obyvateľom čo najkvalitnejšie spríjemniť jeseň svojho života.

©webmaster

Komentárov   

# ZiadostDanka Magova 2014-08-15 12:03
Pekny den,
som z Ruzomberka a potrebovala by som poradit. V juni moj 60-rocny ocko mal slabsiu mozgovu prihodu a po umrti jeho druzky bol po hypoglykemickom kolapse hospitalizovany na internom oddeleni v Ruzomberku. Odtial ho previezli do doliecovacieho zariadenia kde moze byt do 27.8. V tom case som ale odcestovana a potrebovali by sme ho na cas umiestnit pokial sa jeho zdravotny stav nestabilizuje do opatrovatelskeh o zariadenia. Pracujem v Liptovskom Mikulasi a hladam riesenie aj mimo trvaleho pobytu. Rada by som sa o ocka postarala sama, ale moj terajsi stav mi to nedovoluje. Je moznost vo Vasom zariadeni umiestnit ocka? Ak ano co na to potrebujem?
Dakujem za odpoved
Dana Magova
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
# RE:Ziadostwebmaster 2014-08-16 02:04
Dobry den pani Magova,
Vasa ziadost bola postupena pani riaditelke DSSaZpS, ktora sa s Vami skontaktuje. Skutocnosti, ktore uvadzate maju skor sukromny charakter a nepatria do tohoto fora, preto v buducnosti vyuzite prosim na stranke uvedeny telefonny, alebo e-mailovy kontakt. Dakujem za Vas komentar. Webmaster.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
# RE: ZiadostMgr. Andrea Hodžová 2014-08-16 04:44
Pani Magová,
Poprosím Vás, aby ste mi zavolali počas pracovných dní, dohovoríme si osobné stretnutie a Vašu požiadavku vyriešime pri osobnom stretnutí. S pozdravom Hodžová
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Copyright © 2011-2017.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________